X
24 Nisan 2014 Perşembe 21:48 İSTANBUL 18°C / 16°C
Getir
Gazetevatan.com » Yazarlar » Aykut Hoca ‘nihayet’ dedi

Aykut Hoca ‘nihayet’ dedi

Çarşamba günü sıfırın altında bir soğuklukta hem de deplasmanda oynayıp, pazar günü ise Trabzon gibi çetin bir cevizin sahasında bu performansı gösteren F.Bahçe, alkışlanır. Emre’nin de bu olağanüstü katkısına bravo dememek, ona ciddi bir haksızlık olur...

F.Bahçe müthiş bir viraj döndü, hiçbir an kontrolünü kaybetmedi. Emre’nin yönetimindeki bu takım, dengesini hiç yitirmedi ve virajı kayıp yaşamadan, çok önemli puan ve moral yüklenerek evine döndü.

Egemen’in çizgiden çıkardığı gol, ciddi bir tartışmadır. O pozisyona gol diyenler için maçın kırılma anı sayabilirsiniz. Benim gibi ‘Hayır topun tamamı çizgiyi geçmedi, gol değil’ diyenler içinse kırılma anı Bamba’nın kendi kalesine attığı goldü.

Korner kamerası çok güzel bir açıda duruyor. Egemen’in topa vurduğu anda yerdeki çizgiye değil, kale direğine bakmanızı öneririm. İki direk arasına çizilen çizgi, kale direğinin iz düşümünde olur ve genişlikleri aynıdır. Kale direğini çizgi olarak kabul ettiğinizde topun tamamının çizgiyi geçmediğini net olarak görebilirsiniz. Elbette yardımcının durduğu yer de önemli ve o da doğru yerde duruyordu.

F.Bahçe bu zorlu karşılaşmayı kadro kalitesinin yanı sıra yıllardır oynadığı çok paslı sisteme, Trabzon’un izin vermesi sayesinde kazandı. Bakın bu sezona Cristian kaç maçta bu kadar yıldız gibi oynamış? Kaç takım Mehmet Topal’ın bu kadar rahat pas trafiği yönetmesine izin vermiş ve kaç takım Egemen’le Bekir’in bu denle pas trafiğinin (Hem de geriye değil) bu denli içerisinde olmasını kabul edebilmiş? Bence hiç yok.

VOLKAN TEDİRGİN

Bu trafiğe Emre’yi dahil etmedim. Emre zaten bu oyunu hep iyi oynuyor. Aykut Kocaman (Nihayet) demiştir mutlaka. Çünkü tüm takım dün onun istediği gibi oynadı. Öne çıkan çok oyuncu vardı belki ama bence bu sezonun en iyi takım oyununu ortaya koydular. Ne ilginçtir ki bu da Trabzon’da hiç seyircisi yokken kayıtlara geçti.

Bu galibiyet sarı-lacivertlileri tırmanışa geçirir ama dün şunu bir kez daha gördük; Volkan’daki o tedirginlik sürüyor. Eğer buna da çözüm bulunursa yukarıdaki yarış kolay kolay kopmaz. Final sözümüz ise Trabzon cephesine; Bu kadroyla ancak bu kadar olur. Kafkas zorunluluktan riskli oynadı ve o camianın mutlaka Kafkas’a sahip çıkması gerikir. Trabzon’un yakın geleceği buna bağlıdır.

Üye Olan Herkese 30 TL ve Üzeri Siparişlerinde Kullanabilecekleri 5 TL Hediye !!!

Yorum Yap Yorumlar (1)