X
24 Nisan 2014 Perşembe 03:49 İSTANBUL 19°C / 19°C
Getir
Gazetevatan.com » Yazarlar » Evli insan neresinden anlaşılır?

Evli insan neresinden anlaşılır?

Hani çocuklara, “Yabancı birisi, iki insanın evli olduğunu nerden anlar?” diye sormuşlar ya, içlerinden biri de “Aynı çocuklara bağırıp bağırmadıklarına bakarak tahmin edebilirsiniz” diye cevap vermiş ya... (Dünkü yazıdan...)

Peki başka?

Başka nereden anlaşılır?

Bu 8 yaşındaki çocuk kadar naif ve zeki olmayabilir ama yine de anlayabiliriz...

Hem de nerede rastlarsak rastlayalım, anlaşılır. Mesela:

ARABADA...

Yanınızdaki arabada bir kadın ve bir erkek var; evli olup olmadıkları nasıl anlaşılır? Hiç konuşmazlar. Suratlarında mutsuz bir ifade vardır. Yok yok, mutsuz değil de umutsuz. İçleri çekilmiş gibidir. Kadın nereye baktığını bilmeden bir yere dalıp gitmiştir.

DÜĞÜNDE...

Büyük ihtimalle evden kavga ederek çıkmışlardır. Yine de oraya gittiklerinde güler yüzlü olurlar. Ama başkalarına karşı. Asla dans etmezler. Adam, kadına kıçını dönüp başka bir adamla sohbet eder. Ve bu manzara ona hiç tuhaf gelmez!

LOKANTADA...

Pek nadir bir durumdur. Evli çiftlere, böyle yerlerde yanında arkadaşları veya çocukları olmadan rastlanmaz. Ha, belki son evlilik yıldönümü yemekleridir. Evliliklerinin değil, yıldönümü yemeklerinin sonuncusudur. Buradaki en önemli gösterge de konuşmamalarıdır. Zorlarlar ama sohbet yürümez bir türlü. Bir başka önemli ipucu ise yemeğin başlangıç, ana yemek, tatlı ve kahve fasıllarıyla toplam 1 saat içinde tamamlanmasıdır.

MARKETTE...

Hıh... Aslında “Dananın yaşına ve tipine göre market davranışları” diye ayrı bir yazı çıkar da, özetleyeyim; bir kere adam çok sıkıntılıdır. Kadın bütün alışverişlerinde olduğu gibi bu sefer de daha önce kokladığı bütün çamaşır yumuşatıcılarını tek tek koklamaya başlamıştır. Adam da markete gelmeyi büyük bir özveri olarak kabul ettiğinden fedakârlıkla yanında süklüm püklüm durmaktadır. Sabırla bekler. Kadın arada adama da koklatır, ‘Nasıl?’ diye... Adam ne cevap verir? “Bilmem, ben anlamıyorum.” Sanki havuz problemi sordun! Kadın önde, adam arkasından gidiyorsa ve sepet deterjanlarla doluysa, bunlar evlidir.

HASTANEDE...

Adam hastaysa kadın mutlaka yanındadır. Ama... Hasta olan kadınsa onun yanında ya annesi ya kardeşi falan vardır. Kocası yoktur. O ziyarete gelir.

BARDA...

Yok. Oraya gelmezler. En azından birlikte!

Üye Olan Herkese 30 TL ve Üzeri Siparişlerinde Kullanabilecekleri 5 TL Hediye !!!

Yorum Yap Yorumlar (13)
  • derin deniz ( 330 yorum ) bekar kadınlarda çok rahatsız edici bakışlar fırlatabiliyor evli çiftlere.yada sadece çiftlere diyeyim.resmen gözleriyle ok atıyorlar bakmak değil bunun adı.çalış seninde olur diyorum.çok özveri çok ama çok fedakarlık isteyen bir kurum.öyle herkesin harcı değil.ahengi korumak öyle basit bişey değil.kendinden ödün vereceksin.03.04.2012 16:00
  • derin deniz ( 330 yorum ) sizinde bi kocanız olsun o zaman konuşun.kavga edecek biri bile lazım insana.yalnızlık çok matah bişeymi.ne yani bakarmış.bende bakarım hoş bir adama.kibarca bakar geçerim.ne var bunda.erkeklerde bakar.sanki sizin bekar sevgilileriniz bakmıyor.erkek bu bakar kardeşim.bakmam diyende var bi tuhaflık.bence o daha vahim:)03.04.2012 15:47
  • derin deniz ( 330 yorum ) noluyor yahu.ne bu haset.bekar kalırsın olur biter.yorumlara bakılırsa kapıda kuyruk yok hani.seç beğen al gibi bi şey yok ortada.napıcaz adama at gözlüğümü takıcaz.güzele bakarsın.insan gibi ama.hayvanlaşırsa icabına bakarsın.ne zannediyorsunuz evli kadınları onların aile bütçelerini düşündükleri kadar bekarlar düşünüyormu acaba.03.04.2012 15:44