X
23 Nisan 2014 Çarşamba 20:21 İSTANBUL 22°C / 22°C
Getir
Gazetevatan.com » Magazin » Sertab'a ağır mektup

Sertab'a ağır mektup

Sertab'a ağır mektup

Sanatçı Güvenç Dağüstün, Başbakan'dan geceyarısı telefonu alan Erener'e açık bir mektup yazdı


Sanatçı Güvenç Dağüstün, Başbakan'dan gece yarısı telefon alan Sertab Erener'e bir mektup yazma gerekliliği hissettiğini ifade etti.

İşte Dağüstün’ün Erener’e açık mektubu:

“Sevgili Sertab,

Dün gazetede okudum, çok duygulandım:

Başbakan aramış seni. Hem de gece saat 1.00’de. Hanımefendi ile yeni albümünü dinlemişler, çok sevmişler, tebrik için aramışlar. Sen de ne duygulanmışsın, ne sevinmişsin. Hatta yememiş içmemiş bir de basına da sızdırmışsın haberi ki bu şanlı şerefli olayı halkın da duysun. Ben de okudum işte.

Gözlerim doldu.
Uzun zamandır senden haber alamıyordum;
İyi oldu.
Ey Şuh-i Sertab,
Eski dost,

Sen uzundur Türkiye’de değilsin herhalde. Belli ki bulunduğun yerde gazete falan da yok. Bak sen oralarayken Türkiye’de neler oldu, iki üç tanesini sayayım.

Sivas’ta aydınlarımızı yakmışlardı hani 2 Temmuz 1993’te, hatırlar mısın? Sanıklar ile ilgili dava zaman aşımına uğradı. Katiller serbest kaldı. Senin beyefendi de karar için “hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bizim bir sürü arkadaşımız hapiste be Sertab. Gazeteciler, aydınlar, sanatçılar.... Hala yüzlerine hüküm okunmadı ama hala içerdeler. Senin beyefendi “içeride gazetecilik faaliyetinden dolayı yatan gazeteci yoktur” bile dedi.

Cihan Kırmızıgül’ü bilir misin sen Sertab? Yok, yok, Mahzun’un akrabası değil, isim benzerliği. Bir yürüyüşte poşu taktığı için 11 yıl hapis cezası aldı.

Fazıl’ı hatırlar mısın Sertab? Hani onun Nazım Oratoryosu’nu kaç kez beraber söylemiştik seninle. CD kaydı bile yapmıştık. Gerçi Fazıl kovmuştu sonra seni. Neyse. Fazıl Twitter’da bir Ömer Hayyam şiiri paylaştı diye Eylül ayında hakim karşısına çıkıyor. 1,5 yıl hapsi isteniyor Fazıl’ın....
Geçenlerde Samsun’da TOKİ’nin binasını sel aldı. Duydun mu Sertab? İnsanlar öldü. Senin beyefendi “TOKİ’nin suçu yok” dedi. Beyefendinin TOKİ’cisi istifa bile etmedi.

Senin beyefendi bizi savaşa soktu be Sertab, Suriye’de kardeşlerimizle savaşıyoruz.

Sertab,

Darılmaca gücenmece yok.

Senin gururla anlattığın şey benim gerçekten gözlerimi doldurdu. Eski bir dostun yitişini görmek beni gerçekten üzdü.

İktidar yalakalığı gemisinde daha ne kadar gidersiniz bilmiyorum. Ama devran döndüğünde de korkma,

Biz salağızdır,

Yine bağrımıza basarız seni.

Ama lütfen:
Oku Sertab oku!
Yoksa;
Sertab zil çaldı!
Sertab Somali’ye git!
Bak Sertab, bu Demir!
Sertab üç çocuk yap!”

(soL – Haber Merkezi)


Üye Olan Herkese 30 TL ve Üzeri Siparişlerinde Kullanabilecekleri 5 TL Hediye !!!

Yorum Yap Yorumlar (47)
  • NİHAN OK ( 2 yorum ) HAKKANİYET DUYGULARIYLA,MERTÇE DEĞERLENDİRELİM..ÇOK KASITLI VE ACIMASIZ BİR ELEŞTİRİ.BÖYLE BİR DUYARLILIĞI GÖSTEREN,SAMİMİ BİR BAŞBAKAN IN DAVRANIŞI KUTLANMALIDIR03.08.2012 00:22
  • NİHAN OK ( 2 yorum ) SERTAP ERENER LE İLGLİSertap"a Ağır Mektup başlıklı yazıyı son derece taraflı,acımasızca ve art niyetli bir yazılı olarak değerlendiriyorum.Sanatçının siyasi kimliği olmaz..Ve bu ülkede "SANATÇIYI DİNLEYİP GECENİN O SAATİNDE KUTLAYAN BİR BAŞBAKANIN DUYARLILIĞI,HASSASİYETİ VE SAMİMİYETİ OLARAK DEĞERLENDİRİYORUM..YİĞİDİ VUR,HAKKINI 03.08.2012 00:17
  • kel hasan ( 110 yorum ) SERTAPI KILIÇDAROĞLU ARASAYDI. HEM O YAZAR... HEM DE SAYGIDEĞER....YORUMCULAR AYNI DÜŞÜNCEDE OLURMUYDULAR...PES ARKADAŞ BU HIRS BU KİN NİYE.......24.07.2012 16:29